top of page

Використання назви органу з сертифікації та знаку сертифікації або логотипу

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Сертифікація – цінність, що демонструє Ваше досягнення і постійну прихильність вести бізнес повністю професійно і послідовно.

​ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» настійно рекомендує  скористатися Вашим досягненням повною мірою шляхом використання Сертифікаційного знаку ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» в своїх брошурах, на  транспортних засобах, знаках і прапорах, бланках і т.д.

​1.2 ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2014 та ДСТУ EN ISO ISO/IEC 17021-1:2017 вимагають, щоб ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» забезпечило використання сертифікованими компаніями сертифікаційного знаку ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» відповідно до встановлених ним вимог. Задоволення цим вимогам повинне гарантувати, що знак не використовується у такий спосіб, при якому організації або приватні особи, що є споживачами товарів або послуг сертифікованих компаній, можуть бути дезінформовані.

 1.3 Якщо слова «сертифікаційний знак» використовуються в цьому документі, то під ними також вважається сертифікати, звіти і інші, пов'язані з ними документи, і всі вони не повинні використовуватися так, щоб  вводити в оману або  дискредитувати ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ». Текст про систему управління або продукцію повинен бути чітким і ясним. Формулювання, що допускає припущення про те, що сертифікований  продукт, а не система управління (або навпаки), є неприйнятним.

 1.4 Справжні рекомендації розроблені з метою гарантувати, що правила по використанню знаку доведені до всіх клієнтів ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ». Це дозволяє клієнтам ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» використовувати повною мірою  сертифікаційний знак  ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ», не порушуючи при цьому правила органу по акредитації, покладені на ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ».2.  ВИМОГИ ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ»
 

2.1 Всі компанії, сертифіковані ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ», забезпечуються сертифікаційним знаком (мал. 1, 4 ) відповідно до стандарту, по якому вони сертифіковані, і статусу сертифікації.

Photo mal 1_edited.jpg

2.2  Компанії, сертифіковані ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ», що мають сертифікат, можуть використовувати сертифікаційний знак ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» з вказівкою номера (номерів) сертифікату(ів) (див. мал. 2).

Photo mal 2_edited.jpg

2.3 Цей знак повинен асоціюватися тільки з послугами з сертифікації, наданими ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ», а не з іншими послугами ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ», такими як випробування продукції або навчання і т.п.

2.4  Цей знак можуть використовувати тільки сертифіковані компанії. Заборонено видозмінювати знаки, посилання на стандарт. Дозволяється  додавати номери сертифікатів.

2.5 Сертифікаційний знак ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ» не може бути поміщений на продукцію або первинну упаковку, передбачувану для зв'язку і використання замовником. Проте, якщо  організація, охоча продемонструвати, що її продукція сертифікована або виготовлена в умовах функціонування сертифікованої системи управління, знак може бути поміщений на вторинній упаковці  або на упаковці для транспортування (що не потрапляє до замовника). Можна зробити відповідний напис на первинній упаковці (див. мал. 3), але без розміщення сертифікаційного знаку.

Photo mal 3-4.png

2.6 Сертифікаційний знак може використовуватися як з вказівкою номера сертифікату, так і без його вказівки. Простежуваність і достовірність є перевагою додавання номера сертифікату до сертифікаційного знаку.

3 СЕРТИФІКАЦІЙНІ ЗНАКИ

3.1 Приклади сертифікаційних знаків, розроблених для систем управління якістю, сертифікованих на відповідність ДСТУ ISO 9001, ISO 9001, представлено нижче.

3.1.1 Сертифікаційний знак може використовуватися досвідченими способами:

·                     у літературі, брошурах, на бланках і в звітах;

·                     у рекламних матеріалах і на web сайтах;

·                     на транспортних засобах;

·                     на прапорах  і знаках компанії;

·                     на виставковому устаткуванні і стендах.


           3.1.2 Не допускається використання сертифікаційного знаку у звітах лабораторних випробувань, калібрування або інспекційних звітах, оскільки в цьому контексті такі звіти вважатимуться продукцією.

3.1.3 Сертифікаційний знак може використовуватись осертифікованим замовником, коли він:

·         відповідає вимогам органу з сертифікації під час посилання на свій сертифікований статус в засобах масової інформації, таких як Інтернет, брошури, реклама або інші документи;

·         не робив або не допускав оманливих заяв стосовно своєї сертифікації;

·         не використовував або не допускав використання документа щодо сертифікації або будь-якої його частини у спосіб, що вводить в оману;

·         у разі припинення дії або скасування його сертифікації, припиняв використовування всього рекламного матеріалу, що містить посилання на сертифікацію, як було визначено ОС ТОВ «ВСЦ «ПІВДЕНТЕСТ»;

·         вносив зміни у весь рекламний матеріал, якщо галузь сертифікації було скорочено;

·         не дозволяв, щоб посилання на сертифікацію своєї системи управління використовувалось у спосіб, який дозволяє припустити, що орган з сертифікації сертифікує продукцію (включаючи послугу або процес);

·         не робив припущень, що сертифікація стосується діяльності, яка не охоплена галуззю сертифікації;

·         не використовував свою сертифікацію таким чином, що може дискредитувати ОС та/або систему сертифікації або призвести до втрати довіри суспільства.

Нижче в таблиці стисло представлені допустимі обмеження по використанню сертифікаційних знаків на упаковці продукції.

Снимок экрана 2019-11-06 в 14.17.25.png
gruz3.jpg
gruz2.jpg
gruz1.jpg

3.2 Приклад знаків відповідності, розроблених для сертифікованої продукції,

представлені нижче.

3.2.1 Знак відповідності, який використовується для продукції, що відповідає вимогам загальних стандартів на продукцію наведений на малюнку 5.

Photo mal 5.png

3.2.2 Якщо, після розгляду усіх чинників, залишаються істотні причини для того, щоб було бажано застосовувати знак відповідності для продукції, що відповідає стандарту, що визначає тільки специфічні властивості продукції, на продукцію наноситься знак відповідності, разом з посиланням на стандарт і короткою вказівкою аспектів, визначуваних стандартом відповідно малюнка 6. Бажано, щоб це були загальноприйняті символи, а не ключові слова.

Photo mal 6.png

3.3

Не допускається обертати логотип; міняти розташування логотипу і тексту.

3.4 У випадках неправильних посилань на систему сертифікації чи неналежного використовування ліцензій, сертифікатів або знаків відповідності, виявлених у рекламних матеріалах, каталогах тощо, ОС  вживає відповідні заходи.

Це охоплює коригувальну дію, скасовування сертифіката, опублікування порушень і, якщо необхідно, інші дії, згідно з законодавством України.

bottom of page